Archivy


Blok „Archivy“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vložit na stránku nebo do příspěvku seznam archivovaných příspěvků nebo stránek. Tento blok zobrazuje seznam archivů podle data publikace, což umožňuje uživatelům snadno procházet obsah podle různých časových období.

Zde je popis bloku „Archivy“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Archivy“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok archivů, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Archivy“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení formátu zobrazení archivů (nepovinné): Po přidání bloku „Archivy“ můžete vybrat formát zobrazení archivů. To může zahrnovat seznam měsíců, seznam let nebo jiné možnosti podle vašich potřeb.
  3. Přizpůsobení stylu (nepovinné): Můžete také upravit styl zobrazení archivů, včetně barev, typu písma a rozložení. To vám umožní sladit vzhled archivů s celkovým designem vašich stránek.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že jsou archivy zobrazeny tak, jak jste zamýšleli, a že uživatelé mohou snadno procházet obsah pomocí seznamu archivů.

Blok „Archivy“ je užitečný pro webové stránky nebo blogy s velkým množstvím obsahu, které chtějí poskytnout uživatelům snadný způsob, jak procházet starší příspěvky nebo stránky podle data publikace. Pomáhá udržovat obsah organizovaný a umožňuje uživatelům snadno najít obsah, který hledají.