Galerie


V editoru Gutenberg WordPressu můžete vytvořit galerii obrázků pomocí příslušného bloku. Následuje postup, jak vložit galerii obrázků:

  1. Otevřete editor Gutenberg: Přihlaste se do svého WordPress administračního rozhraní a přejděte na stránku nebo článek, do kterého chcete vložit galerii obrázků. Otevřete editor Gutenberg kliknutím na tlačítko „Upravit“.
  2. Přidejte blok galerie obrázků: Klikněte na místo, kam chcete vložit galerii obrázků, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Nyní vyhledejte blok „Galerie“ a klikněte na něj.
  3. Vyberte obrázky pro galerii: Po přidání bloku galerie se zobrazí možnost přidat obrázky. Klikněte na tlačítko „Nahrát“ a vyberte obrázky ze svého počítače, nebo pokud jsou již nahrány do knihovny médií, vyberte existující obrázky.
  4. Upravte nastavení galerie: Po výběru obrázků můžete upravit jejich uspořádání, velikost a další nastavení. Klikněte na každý obrázek, abyste zobrazili možnosti úprav.
  5. Zkontrolujte náhled: Zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je galerie obrázků správně zobrazena.
  6. Přizpůsobte další možnosti (nepovinné): V editoru Gutenberg můžete také upravit další možnosti galerie, jako je zarovnání, počet sloupců, zobrazení titulků a popisků atd.

Tímto způsobem můžete snadno vytvořit galerii obrázků pomocí editoru Gutenberg v WordPressu a přizpůsobit ji dle svých potřeb.