Kalendář


Blok „Kalendář“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vložit na stránku nebo do příspěvku interaktivní kalendář. Tento blok zobrazuje události nebo termíny ve formě kalendáře, což umožňuje uživatelům snadno procházet a plánovat události.

Zde je popis bloku „Kalendář“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Kalendář“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok kalendáře, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Kalendář“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení zobrazení kalendáře: Po přidání bloku „Kalendář“ můžete upravit nastavení zobrazení kalendáře, včetně data, za které se mají zobrazovat události, formátu zobrazení kalendáře a dalších možností.
  3. Přidání událostí: Můžete také přidat události nebo termíny do kalendáře přímo z editoru Gutenberg. To vám umožní plánovat události a zobrazovat je ve svém kalendáři.
  4. Přizpůsobení stylu (nepovinné): Můžete upravit styl zobrazení kalendáře, včetně barev, typu písma a rozložení, aby lépe odpovídal designu vašich stránek.
  5. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je kalendář zobrazen tak, jak jste zamýšleli, a že uživatelé mohou snadno procházet události.

Blok „Kalendář“ je užitečný pro webové stránky nebo blogy, které pořádají události nebo mají plánovací kalendář. Pomáhá udržovat obsah organizovaný a umožňuje uživatelům snadno procházet a plánovat události.