Blok „Kód“ v editoru Gutenberg pro WordPress slouží k vkládání a formátování kódu nebo jiných programátorských značek na webové stránky. Tento blok je užitečný pro sdílení kódu, ukázek syntaxe, návodů nebo pro prezentaci technických informací.

Popis bloku „Kód“:

  1. Vkládání kódu: Uživatelé mohou vložit kód přímo do bloku „Kód“. To může být kód v různých programovacích jazycích, HTML, CSS, JavaScript nebo jiné technické značky.
  2. Formátování kódu: Blok „Kód“ automaticky zachovává formátování kódu, včetně odsazení a formátování syntaxe. To zajišťuje, že kód je přehledný a snadno čitelný.
  3. Zobrazení syntaxe: Uživatelé mohou vybrat programovací jazyk nebo syntaxi pro zobrazení kódu. To umožňuje přesné zvýraznění syntaxe a usnadňuje čtenářům porozumění kódu.
  4. Možnost scrollování: Pokud je kód příliš dlouhý na zobrazení na jedné stránce, blok „Kód“ automaticky přidá možnost scrollování, aby uživatelé mohli procházet celý kód.

Blok „Kód“ je užitečným nástrojem pro sdílení a prezentaci kódu na webových stránkách vytvořených pomocí editoru Gutenberg v WordPress. Umožňuje uživatelům snadno vložit a formátovat kód podle svých potřeb a přispívá k přehlednosti a srozumitelnosti technických informací.