Média a text


Blok „Média a text“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje kombinovat textový obsah s obrázkem nebo videem v jednom bloku. Tento blok je užitečný pro vytváření vizuálně bohatého obsahu, který zahrnuje média a související text.

Zde je popis bloku „Média a text“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Média a text“: Klikněte na místo, kde chcete vložit kombinaci textu a média, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Média a text“ a klikněte na něj.
  2. Vyberte médium: Po přidání bloku „Média a text“ se zobrazí možnosti pro výběr média. Můžete vybrat obrázek nebo video ze své knihovny médií WordPressu nebo nahrát nový soubor.
  3. Upravte textový obsah: Po vybrání média můžete začít psát nebo vložit text, který bude doprovázet médium. Text můžete formátovat pomocí dostupných možností formátování v editoru Gutenberg.
  4. Upravte nastavení média: Po vložení média můžete upravit jeho nastavení, jako je velikost, zarovnání, popisek, alternativní text atd.
  5. Upravte rozložení (nepovinné): Blok „Média a text“ umožňuje různá rozložení pro zobrazení média a textu. Můžete si vybrat mezi různými možnostmi, jako je obrázek nalevo a text napravo nebo obrázek nahoře a text dole.
  6. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je obsah bloku „Média a text“ správně zobrazen.

Tímto způsobem můžete snadno vytvořit kombinaci textu a média pomocí bloku „Média a text“ v editoru Gutenberg WordPressu. Tento blok je skvělým nástrojem pro vytváření atraktivního a poutavého obsahu na vašich stránkách nebo blogu.