Nadpis


Blok „Nadpis“ v editoru Gutenberg pro WordPress slouží k vytváření nadpisů nebo podnadpisů na webové stránce nebo blogu. Tento blok umožňuje uživatelům strukturovat svůj obsah a důležité informace vizuálně oddělit.

Popis bloku „Nadpis“:

  1. Výběr úrovně nadpisu: Uživatelé mohou vybrat úroveň nadpisu od H1 (nejvýznamnější) až po H6 (nejméně významný). Správné používání hierarchie nadpisů je důležité pro SEO a přístupnost webu.
  2. Vložení textu: Uživatelé mohou vložit text nadpisu přímo do bloku „Nadpis“. Text může obsahovat klíčová slova, která pomáhají vyhledávačům porozumět obsahu stránky.
  3. Formátování textu: Blok „Nadpis“ umožňuje uživatelům formátovat text pomocí nástrojů formátování v rámci editoru Gutenberg. To zahrnuje možnosti jako zvýraznění (tučné, kurzíva), změna velikosti písma, zarovnání a další.
  4. Užitečné možnosti: Blok „Nadpis“ může obsahovat také užitečné možnosti, jako je možnost vložit obrázek nebo jiná média do nadpisu, což může přispět k vizuálnímu zájmu a estetice stránky.

Blok „Nadpis“ je klíčovým prvkem pro strukturování obsahu na webových stránkách pomocí editoru Gutenberg v WordPress a umožňuje uživatelům snadno vytvářet a formátovat nadpisy podle svých potřeb. Správné použití nadpisů pomáhá nejen organizovat obsah, ale také zlepšuje SEO a přehlednost webu.