Náhledový obrázek příspěvku

Blok „Náhledový obrázek příspěvku“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje přidat náhledový obrázek k příspěvku. Tento blok umožňuje uživatelům zobrazit vizuální náhled obsahu příspěvku, což může přilákat jejich pozornost a zlepšit uživatelský zážitek.

Zde je popis bloku „Náhledový obrázek příspěvku“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Náhledový obrázek příspěvku“: Klikněte na místo, kam chcete vložit náhledový obrázek, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Náhledový obrázek příspěvku“ a klikněte na něj.
  2. Nahrání obrázku: Po přidání bloku „Náhledový obrázek příspěvku“ nahrajte obrázek ze svého počítače nebo vyberte již nahráno ze své knihovny médií v WordPress.
  3. Nastavení velikosti a zarovnání (nepovinné): Můžete nastavit velikost a zarovnání obrázku podle vašich preferencí a designu vašeho webu.
  4. Alternativní text (alt text): Je důležité přidat alternativní text k obrázku, který popisuje obsah obrázku pro uživatele se zrakovým postižením a pro vyhledávače.
  5. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je náhledový obrázek zobrazen tak, jak jste zamýšleli, a že odpovídá vašim požadavkům.

Blok „Náhledový obrázek příspěvku“ je užitečný pro vizualizaci obsahu příspěvku a může přilákat pozornost čtenářů. Poskytuje prostředky pro zlepšení prezentace obsahu a může zvýšit atraktivitu vašich příspěvků.