Obrázek

V editoru WordPress Gutenberg je vkládání obrázků velmi jednoduché. Zde je postup, jak vložit obrázek pomocí editoru Gutenberg:

  1. Otevřete editor Gutenberg: Přihlaste se do svého administrátorského rozhraní WordPressu a přejděte na stránku nebo článek, do kterého chcete vložit obrázek. Otevřete editor Gutenberg kliknutím na tlačítko „Upravit“.
  2. Přidání bloku obrázku: Klikněte na místo, kam chcete vložit obrázek, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Nyní vyhledejte blok „Obrázek“ nebo „Galerie“ a klikněte na něj.
  3. Vyberte obrázek: Po přidání bloku obrázku se zobrazí možnosti pro vložení obrázku. Klikněte na tlačítko „Nahrát“ a vyberte obrázek ze svého počítače. Pokud je obrázek již nahrán do knihovny médií, můžete vybrat existující obrázek odtamtud.
  4. Upravte nastavení obrázku: Po vložení obrázku můžete upravit jeho nastavení, jako je velikost, zarovnání, alternativní text atd. Klikněte na obrázek a vpravo se v bočním panelu zobrazí možnosti úprav obrázku.
  5. Zkontrolujte náhled: Zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je obrázek správně umístěn a zobrazen.

To je základní postup pro vkládání obrázků pomocí editoru Gutenberg v WordPressu. Pomocí tohoto editoru můžete také snadno přidávat obrázky do svých příspěvků a stránek a upravovat jejich vzhled a nastavení.