Oddělovač


Blok „Oddělovač“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vložit vizuální oddělení mezi různé sekce nebo bloky obsahu. Tento blok je užitečný pro vytváření vizuálního rozdělení mezi různými částmi stránky nebo příspěvku, což pomáhá čtenářům lépe orientovat se ve vašem obsahu.

Zde je popis bloku „Oddělovač“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Oddělovač“: Klikněte na místo, kde chcete vložit oddělovač, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Oddělovač“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení stylu oddělovače (nepovinné): Po přidání bloku „Oddělovač“ můžete upravit jeho styl podle vašich preferencí. To může zahrnovat změnu barvy, šířky, typu čáry nebo jiných vizuálních vlastností oddělovače.
  3. Přizpůsobení zarovnání (nepovinné): Můžete také nastavit zarovnání oddělovače v rámci stránky. To vám umožní umístit oddělovač na začátek, do středu nebo na konec stránky podle potřeby.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je oddělovač správně umístěn a zobrazuje se tak, jak jste zamýšleli.

Blok „Oddělovač“ je užitečným nástrojem pro vytváření vizuálního rozdělení mezi různými částmi obsahu vašich stránek a příspěvků v editoru Gutenberg. Pomáhá zlepšit čitelnost a strukturu vašeho obsahu a umožňuje vám lépe organizovat vaše stránky.