Odstavec

Blok „Odstavec“ v editoru Gutenberg pro WordPress slouží k vytváření běžného textového odstavce na webové stránce nebo blogu. Tento blok umožňuje uživatelům psát a formátovat text ve svých článcích nebo stránkách.

Popis bloku „Odstavec“:

  1. Vkládání textu: Uživatelé mohou psát libovolný text přímo do bloku „Odstavec“. Text může obsahovat běžný formátovací styl, jako jsou nadpisy, odrážky, odkazy a další.
  2. Formátování textu: Uživatelé mohou formátovat text pomocí nástrojů formátování v rámci bloku „Odstavec“. To zahrnuje možnosti jako zvýraznění (tučné, kurzíva), zarovnání, změna velikosti písma, barva textu a další.
  3. Odstupování: Umožňuje nastavit odsazení textu v rámci bloku „Odstavec“. To může být užitečné pro vizuální oddělení jednotlivých odstavců nebo pro vytvoření specifického vzhledu.
  4. Užitečné možnosti: Blok „Odstavec“ může obsahovat také užitečné možnosti jako například vložení obrázků, videí nebo jiných médií přímo do textu.

Blok „Odstavec“ je základním prvkem pro psaní obsahu na webových stránkách pomocí WordPress Gutenberg editoru a umožňuje uživatelům jednoduše vytvářet a formátovat text podle svých potřeb.