Pokračování textu


Blok „Pokračování textu“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje rozdělit obsah článku na více stránek. Když čtenář dosáhne na konci první stránky obsahu, zobrazí se tlačítko nebo odkaz, který jim umožní přejít na další část článku.

Zde je popis bloku „Pokračování textu“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Pokračování textu“: Přejděte na místo ve svém článku, kde chcete vložit rozdělení obsahu na více stránek, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Pokračování textu“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení textu pro odkaz na další část: Po přidání bloku „Pokračování textu“ můžete upravit text, který se zobrazí jako odkaz na další část článku. To může být například „Pokračovat na další část“ nebo „Další stránka“.
  3. Upravení stylu odkazu (nepovinné): Blok „Pokračování textu“ vám může poskytnout možnosti úpravy stylu odkazu, jako je barva textu, podtržení, kurzíva a další vizuální vlastnosti.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je odkaz na další část článku správně zobrazen a funguje podle očekávání.

Blok „Pokračování textu“ je užitečný pro delší články, které by mohly být pro čtenáře příliš dlouhé, pokud by se zobrazily na jedné stránce. Pomáhá udržovat obsah stránky přehledný a umožňuje čtenářům snadno navigovat mezi různými částmi článku.