Blok „RSS“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje zobrazit obsah z jiných zdrojů na vašem webu pomocí RSS kanálu. RSS (Really Simple Syndication) je formát pro distribuci obsahu na internetu. Tento blok umožňuje vložit obsah z externího RSS zdroje přímo do vašich příspěvků nebo stránek.

Zde je popis bloku „RSS“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „RSS“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok RSS, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „RSS“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení zdroje RSS: Po přidání bloku „RSS“ musíte zadat URL adresu RSS kanálu, ze kterého chcete načíst obsah.
  3. Přizpůsobení zobrazení obsahu (nepovinné): Můžete také upravit způsob zobrazení obsahu, jako je počet zobrazovaných položek, zobrazování titulků, popisů, náhledových obrázků atd.
  4. Upravení stylu (nepovinné): Pokud chcete, můžete upravit styl zobrazení obsahu pomocí vlastního CSS, aby lépe odpovídal designu vašich stránek.
  5. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je obsah zobrazován tak, jak jste zamýšleli.

Blok „RSS“ je užitečný pro integraci obsahu z externích zdrojů na váš web. Pomocí tohoto bloku můžete snadno zobrazit aktualizace z jiných webových stránek nebo blogů přímo na svém webu a udržovat tak své čtenáře informované o novinkách. Je důležité si uvědomit, že některé zdroje RSS mohou vyžadovat povolení pro sdílení svého obsahu.