Rubriky


Blok „Rubriky“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje zobrazit seznam rubrik nebo kategorií, kterým je příspěvek přiřazen. Tento blok je užitečný pro informování čtenářů o tématu či tématu obsahu příspěvku a umožňuje jim snadněji procházet další obsah v téže kategorii.

Zde je popis bloku „Rubriky“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Rubriky“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok „Rubriky“, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Rubriky“ a klikněte na něj.
  2. Zobrazení seznamu rubrik: Blok „Rubriky“ automaticky zobrazí seznam rubrik nebo kategorií, které jsou přiřazeny příspěvku, ke kterému je blok připojen.
  3. Nastavení formátu (nepovinné): Můžete upravit styl zobrazení seznamu rubrik pomocí vlastního CSS, aby lépe odpovídal designu vašich stránek.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že jsou rubriky zobrazeny tak, jak jste zamýšleli, a že odpovídají vašim požadavkům.

Blok „Rubriky“ je užitečný pro zobrazení témat nebo kategorií příspěvku a umožňuje čtenářům snadněji procházet další obsah v téže kategorii. Poskytuje prostředky pro lepší organizaci obsahu a zlepšuje uživatelský zážitek.