Skupina

Blok „Skupina“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje sdružovat další bloky do jedné skupiny, což usnadňuje organizaci a správu obsahu, zejména pokud pracujete s komplexními stránkami nebo příspěvky obsahujícími mnoho různých prvků.

Zde je popis bloku „Skupina“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Skupina“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok skupiny, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Skupina“ a klikněte na něj.
  2. Přidání dalších bloků do skupiny: Po přidání bloku „Skupina“ můžete do ní přidat další bloky. Klikněte do bloku skupiny a poté přidejte další bloky pomocí tlačítka s plusovým symbolem nebo klávesovou zkratkou.
  3. Upravte obsah ve skupině: Uvnitř bloku skupiny můžete upravovat obsah jednotlivých bloků stejným způsobem jako v běžném editoru Gutenberg. Můžete přidávat text, obrázky, videa, tabulky a další prvky obsahu.
  4. Upravte styl skupiny (nepovinné): Blok „Skupina“ vám může poskytnout možnosti úpravy stylu, jako je nastavení pozadí, ohraničení, odstupů a dalších vizuálních vlastností skupiny.
  5. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je obsah ve skupině správně zobrazen a uspořádán podle vašich představ.

Blok „Skupina“ je užitečným nástrojem pro organizaci a správu obsahu ve vašich stránkách a příspěvcích v editoru Gutenberg WordPress. Pomáhá udržovat obsah přehledný a uspořádaný, což je klíčové pro efektivní tvorbu a údržbu webových stránek.