Sloupce


Blok „Sloupce“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vytvářet rozdělení obsahu do více sloupců, což umožňuje uspořádat obsah vašich stránek nebo článků do více oddělených částí. Tento blok je užitečný pro vytváření komplexních rozvržení a zlepšení vizuálního vzhledu vašeho obsahu.

Zde je popis bloku „Sloupce“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Sloupce“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok se sloupci, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Sloupce“ a klikněte na něj.
  2. Výběr počtu sloupců: Po přidání bloku „Sloupce“ vyberte počet sloupců, do kterých chcete rozdělit obsah. Můžete vybrat různé konfigurace sloupců, jako je jedna čtvrtina a tři čtvrtiny, poloviny nebo jiné rozložení podle vašich potřeb.
  3. Přidání obsahu do sloupců: Po výběru počtu sloupců můžete začít přidávat obsah do každého sloupce. Klikněte do každého sloupce a začněte psát text, vkládat obrázky, přidávat videa nebo jakýkoli jiný obsah, který chcete zobrazit.
  4. Upravte rozložení sloupců (nepovinné): Blok „Sloupce“ vám umožňuje upravit rozložení sloupců, jako je jejich šířka, zarovnání a další vizuální vlastnosti. Můžete také přidat mezery mezi sloupci a změnit jejich vzhled podle vašich preferencí.
  5. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že jsou sloupce správně uspořádány a zobrazují se tak, jak jste zamýšleli.

Tímto způsobem můžete snadno vytvářet komplexní rozvržení obsahu pomocí bloku „Sloupce“ v editoru Gutenberg WordPressu. Blok „Sloupce“ poskytuje uživatelům možnost vytvářet stránky s bohatým a dynamickým obsahem bez potřeby použití kódu HTML nebo CSS.