Soubor


Blok „Soubor“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vložení odkazu ke stažení souboru do vašeho obsahu. Tento blok je užitečný pro sdílení dokumentů, prezentací, tabulek a dalších souborů s vašimi čtenáři.

Zde je popis bloku „Soubor“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Soubor“: Klikněte na místo, kde chcete vložit odkaz ke stažení souboru, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Soubor“ a klikněte na něj.
  2. Vyberte soubor: Po přidání bloku „Soubor“ se zobrazí možnosti pro výběr souboru. Klikněte na tlačítko „Vybrat soubor“ a vyberte soubor ze svého počítače nebo z knihovny médií WordPressu.
  3. Upravte text odkazu (nepovinné): Po vybrání souboru můžete upravit text odkazu, který se zobrazí pro uživatele. Můžete ponechat výchozí název souboru nebo zadat vlastní text.
  4. Zkontrolujte nastavení odkazu: Ujistěte se, že nastavení odkazu odpovídá vašim požadavkům. Můžete nastavit, zda se odkaz má otevřít v novém okně prohlížeče, a další možnosti.
  5. Zobrazení souboru na stránce: Po nastavení odkazu se soubor zobrazí jako odkaz ve vašem obsahu. Uživatelé mohou kliknout na odkaz a stáhnout soubor.
  6. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je odkaz ke stažení souboru správně vložen a funguje.

Tímto způsobem můžete snadno vložit odkaz ke stažení souboru do vašeho obsahu pomocí bloku „Soubor“ v editoru Gutenberg WordPressu. Buďte si jisti, že soubor, který chcete sdílet, je dostupný online a že jste oprávněni sdílet tento soubor.