Tabulka


Blok „Tabulka“ v editoru Gutenberg pro WordPress umožňuje uživatelům vytvářet tabulky pro prezentaci dat nebo porovnání informací na webových stránkách. Tento blok poskytuje uživatelům nástroje pro snadné vytváření a úpravu tabulek přímo v editoru.

Popis bloku „Tabulka“:

  1. Vytváření tabulky: Uživatelé mohou vložit novou tabulku přímo do bloku „Tabulka“. To umožňuje snadno definovat počet řádků a sloupců pro tabulku a začít s jejím naplňováním daty.
  2. Editace tabulky: Blok „Tabulka“ poskytuje uživatelům možnosti editovat obsah tabulky přímo v editoru. Uživatelé mohou přidávat nové řádky a sloupce, měnit obsah buněk, upravovat šířku sloupců a další.
  3. Formátování tabulky: Uživatelé mohou formátovat tabulku pomocí nástrojů formátování v rámci editoru Gutenberg. To zahrnuje možnosti jako změna stylu rámečků, barvy pozadí buněk, zarovnání textu a další.
  4. Responzivní design: Tabulky vytvořené pomocí bloku „Tabulka“ jsou obvykle responzivní, což znamená, že se přizpůsobí velikosti obrazovky a zachovávají čitelnost a použitelnost i na zařízeních s menšími displeji, jako jsou mobilní telefony.

Blok „Tabulka“ je užitečným prvkem pro prezentaci strukturovaných dat a informací na webových stránkách vytvořených pomocí editoru Gutenberg v WordPress. Umožňuje uživatelům snadno vytvářet a upravovat tabulky bez potřeby použití externích pluginů nebo kódování.