Úryvek


Blok „Úryvek“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje vložit krátký úryvek textu do obsahu stránky nebo příspěvku. Tento blok je užitečný pro zobrazení náhledu obsahu nebo pro stručné shrnutí obsahu před čtenářem.

Zde je popis bloku „Úryvek“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Úryvek“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok „Úryvek“, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Úryvek“ a klikněte na něj.
  2. Napsání úryvku textu: Po přidání bloku „Úryvek“ napište krátký úryvek textu, který chcete zobrazit. Může to být krátké shrnutí obsahu stránky nebo příspěvku, které zaujme čtenáře a přiláká jejich pozornost.
  3. Nastavení délky úryvku: Můžete také upravit délku zobrazeného úryvku pomocí možností formátování nebo střihu textu podle potřeby.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je úryvek zobrazen tak, jak jste zamýšleli, a že odpovídá vašim požadavkům.

Blok „Úryvek“ je užitečný pro zobrazení stručného a atraktivního popisu obsahu, který může přilákat pozornost čtenářů a pomoci jim rozhodnout se, zda chtějí pokračovat v čtení. Poskytuje prostředky pro zlepšení uživatelské zkušenosti a usnadňuje orientaci uživatelů na vašem webu.