Úryvek


Blok „Úryvek“ v editoru Gutenberg pro WordPress slouží k definování krátkého úryvku textu, který bude zobrazen na seznamu článků nebo na hlavní stránce blogu. Tento blok umožňuje uživatelům vytvořit lákavý náhled obsahu a přitáhnout pozornost čtenářů.

Popis bloku „Úryvek“:

  1. Definice krátkého textu: Uživatelé mohou v bloku „Úryvek“ zadat krátký úryvek textu, který chcou zobrazit na seznamu článků. Tento úryvek by měl být stručný a přitažlivý, aby zaujal pozornost čtenářů a přiměl je kliknout na celý článek.
  2. Využití na seznamu článků: Blok „Úryvek“ je často používán na stránce s seznamem článků, kde zobrazuje náhledy každého článku. Tímto způsobem umožňuje čtenářům rychle procházet obsah a rozhodnout se, které články chtějí číst dále.
  3. Automatické generování: V některých tematických šablonách WordPress je blok „Úryvek“ automaticky generován na základě začátku článku nebo prvních několika odstavců textu. Uživatelé však mohou také ručně vložit vlastní úryvek pro lepší kontrolu nad obsahem.
  4. Použití na hlavní stránce blogu: Blok „Úryvek“ může být také použit na hlavní stránce blogu pro zobrazení náhledů nejnovějších článků. To pomáhá čtenářům rychle se orientovat v obsahu blogu a vybrat si články, které je zajímají.

Blok „Úryvek“ je užitečným prvkem pro vytváření lákavých náhledů obsahu na seznamu článků nebo na hlavní stránce blogu v editoru Gutenberg pro WordPress. Umožňuje uživatelům přitáhnout pozornost čtenářů a zlepšit uživatelskou zkušenost procházením obsahu.