Video


Blok „Video“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje snadno vložit video z různých zdrojů přímo do vašeho obsahu. Tento blok je užitečný pro sdílení videí z platform jako YouTube, Vimeo, nebo pro vložení videa nahrávaného přímo na váš web.

Zde je popis bloku „Video“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Video“: Klikněte na místo, kam chcete vložit video, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Video“ a klikněte na něj.
  2. Vložení URL videa: Po přidání bloku „Video“ se zobrazí pole, kam můžete vložit URL adresu videa. Můžete vložit URL z YouTube, Vimeo nebo jiného zdroje, který podporuje vložení videa pomocí URL.
  3. Upravte nastavení videa (nepovinné): Po vložení URL videa můžete upravit různá nastavení videa, jako je velikost, zobrazení ovládacích prvků přehrávače, automatické přehrávání, smyčka přehrávání atd.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je video správně vloženo a přehrává se podle očekávání.
  5. Další možnosti (nepovinné): Blok „Video“ v editoru Gutenberg může nabídnout další možnosti úprav, které mohou být poskytnuty vaším WordPress motivem nebo pluginy.

Tímto způsobem můžete snadno vložit video do vašeho obsahu pomocí bloku „Video“ v editoru Gutenberg WordPressu. Buďte si jisti, že máte oprávnění k vložení a sdílení videa z daného zdroje a že dodržujete autorská práva a podmínky použití.