Vyhledávání


Blok „Vyhledávání“ v editoru Gutenberg WordPressu umožňuje vložit na stránku nebo do příspěvku formulář pro vyhledávání obsahu na vašem webu. Tento blok poskytuje uživatelům možnost snadno vyhledávat požadovaný obsah přímo z webové stránky, což zlepšuje uživatelskou přívětivost a usnadňuje navigaci na webu.

Zde je popis bloku „Vyhledávání“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Vyhledávání“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok vyhledávání, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Vyhledávání“ a klikněte na něj.
  2. Nastavení možností vyhledávání (nepovinné): Po přidání bloku „Vyhledávání“ můžete upravit některé možnosti vyhledávání, jako je zobrazení textového pole, tlačítka pro odeslání vyhledávacího dotazu a další.
  3. Přizpůsobení stylu (nepovinné): Pokud chcete, můžete upravit styl zobrazení bloku vyhledávání pomocí vlastního CSS, aby lépe odpovídal designu vašich stránek.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je vyhledávací formulář zobrazen tak, jak jste zamýšleli, a že uživatelé mohou snadno vyhledávat obsah na vašem webu.

Blok „Vyhledávání“ je užitečný pro zlepšení uživatelského zážitku a usnadnění navigace na webu, protože umožňuje uživatelům snadno najít požadovaný obsah. Pomáhá zvýšit interaktivitu a funkčnost vašeho webu a přispívá k lepší uživatelské přívětivosti.