Zkrácený kód


Blok „Zkrácený kód“ v editoru Gutenberg WordPress umožňuje vložit do vašeho obsahu krátký kód, který může být použit k zobrazení určitého obsahu, funkcionality nebo doplňkového prvku. Tento blok je užitečný pro vkládání kódu, který může provádět různé akce, jako je například zobrazení speciálního widgetu, formuláře, galerie nebo jiného obsahu.

Zde je popis bloku „Zkrácený kód“ a jeho použití:

  1. Přidání bloku „Zkrácený kód“: Klikněte na místo, kam chcete vložit blok zkráceného kódu, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Zkrácený kód“ a klikněte na něj.
  2. Vložení kódu: Po přidání bloku „Zkrácený kód“ můžete přímo do editoru vložit váš zkrácený kód. To může být například kód HTML, CSS, JavaScript nebo jiný zkrácený kód určený pro WordPress.
  3. Upravení stylu a funkčnosti (nepovinné): Pokud je to potřeba, můžete upravit styl a funkčnost vašeho zkráceného kódu pomocí vlastního CSS nebo JavaScriptu.
  4. Zkontrolujte náhled: Vždy zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je zkrácený kód zobrazen tak, jak jste zamýšleli, a že funguje správně.

Blok „Zkrácený kód“ je užitečný pro pokročilé uživatele WordPressu, kteří potřebují vložit specifický kód do svých stránek nebo příspěvků. Pomáhá vám přizpůsobit obsah vašich stránek podle vašich potřeb a požadavků. Je důležité si uvědomit, že nevhodně použitý kód může vést k nefunkčním částem vašeho webu, proto je důležité pečlivě zkontrolovat a otestovat vložený kód.