V editoru Gutenberg WordPressu můžete vložit zvukový soubor pomocí bloku „Zvuk“. Následující postup vám ukáže, jak vložit zvukový soubor do vašeho článku nebo stránky:

  1. Otevřete editor Gutenberg: Přihlaste se do svého WordPress administračního rozhraní a přejděte na stránku nebo článek, kam chcete vložit zvukový soubor. Klikněte na tlačítko „Upravit“ nebo vytvořte nový příspěvek.
  2. Přidejte blok „Zvuk“: Klikněte na místo, kam chcete vložit zvukový soubor, a poté klikněte na tlačítko s plusovým symbolem v horní části editoru nebo použijte klávesovou zkratku „/“. Vyhledejte blok „Zvuk“ a klikněte na něj.
  3. Vložte URL zvukového souboru: Po přidání bloku „Zvuk“ se zobrazí pole pro vložení URL adresy zvukového souboru. Můžete vložit přímou URL adresu k souboru, který chcete použít, nebo můžete nahrát zvukový soubor do knihovny médií WordPressu a použít jeho URL adresu.
  4. Upravte další možnosti (nepovinné): V editoru Gutenberg můžete upravit další možnosti zvukového souboru, jako je možnost přehrávání automaticky, smyčka přehrávání, zobrazení ovládacích prvků přehrávače atd.
  5. Zkontrolujte náhled: Zkontrolujte náhled stránky nebo článku, abyste se ujistili, že je zvukový soubor správně vložen a přehráván.

Tímto způsobem můžete snadno vložit zvukový soubor do svého článku nebo stránky pomocí editoru Gutenberg v WordPressu. Buďte si jisti, že máte povolené zvukové formáty v nastavení médií WordPressu a že zvukový soubor je dostupný online (např. na vašem serveru nebo externím serveru, jako je SoundCloud).